Kurucumuz Halit ERYİĞİT 1968 yılında Çorum ilinde doğdu ve meslek hayatına 12 yaşında iken başladı. Parlak zekâsı, gayretleri ve meslek hayatındaki başarıları ile kısa sürede Eryiğit Endüstriyel Makine ve Tıbbi Cihazlar Şirketini Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri haline geldi. 
 Tıbbi cihazlar alanında uygulamadan ve bizzat alandan gelen biri olarak sektörde Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdi. TÜBİTAK ve KOSGEB destekli birçok projeye imza attı ve bu projelerin tamamını ticarileştirdi. Sektörüyle ilgili 50’den fazla teknik kurs aldı. Onlarca kişiye meslek alanında eğitim verdi. Tıbbi cihazlar alanında gördüğü eksiklikleri kamu kurum ve kuruluşlarıyla, üniversitelerle STK’larla paylaştı, onlarla ortak projeler yürüttü. 
İş Tecrübeleri: 
1991 Eryiğit Endüstriyel Makine ve Tıbbi Cihazlar Ltd. Şti. firmasını kurdu. Merkezi Sterilizasyon ürünleri ile ilgili üretimlere başladı.
1993-1995 - TÜBİTAK SAGE’ye proje parçaları üretimleri gerçekleştirdi. 
1995 – TÜBİTAK tarafından, yürütülen başarılı üretimleri nedeniyle başarı belgesi aldı. 
1995-1998 - Medikal sektöründe, Hastane ekipmanları üretimleri gerçekleştirdi
1998 – %100 yerli Jinekoloji masası üretimini yaparak ithal ürünlere alternatif oluşturdu. TSE Belgesi alarak Türkiye’de 2200 den fazla Jinekoloji masası üreterek satışını gerçekleştirdi.
2000- Ameliyat Masası tasarım ve üretimini gerçekleştirdi. TSE belgelerini aldı. 
2001 – Otoklav (Buharlı sterilizatör) üretimine başladı. 
17.10.2002- Türkiye’de Sterilizasyon Cihazları ile ilgili 2007’ye kadar geçerli olacak şekilde ilk ISO 9001 ve CE belgelerini aldı. (Belgelendirmeler Almanya Eurocat firmasından alınmıştır.) 
2005- Otoklavların enerji ve su tasarrufuna yönelik “Yüksek Oranda Doymuş Buharla Çalışan Sterilizatör Cihazı” isimli  TÜBİTAK Ar-ge Projesini başarıyla tamamladı. 
2005- Eryiğit Ltd. Şti, 3.000.000 TL sermeye ile Eryiğit A.Ş’ne dönüştürdü. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 
2007 – Sektörde yaptığı çalışmalarla ilgili belgelendirmeleri TUV Almanya ve Avustralya’dan yeniledi. 
2009- “Yüksek Kapasiteli Validasyon Veri Kayıt Ve Analiz Sistemi” isimli TÜBİTAK Ar-Ge projesini başarıyla tamamladı. 
 
2010 - “Hidrojen Peroksit Gaz Plazma Sterilizatörü Geliştirilmesi” isimli TÜBİTAK Ar-Ge projesini başarıyla tamamladı.
 
2011- “Endüstriyel ve Hastane Tipi Tıbbi Atık Sterilizatörü Geliştirilmesi” isimli TÜBİTAK Ar-Ge projesini başarıyla tamamladı.
2011- “Tıbbi Malzeme Yıkayıcı Cihazı Geliştirilmesi” isimli TÜBİTAK Ar-Ge projesini başarıyla tamamladı.
2014 - Hitit Üniversitesi ile ortak yapılan “Farklı Dental ve Ortopedik İmplantların Tasarımlarının Yapılması, Üretimi, Mekanik Analizi, Yüzey Kaplaması ve Bitirme İşlemleri İle Biyouyumluluklarının İncelenmesi Ve Pazara Sunulması” projesi kapsamında patentli implant üretimlerine başladı. 
2015 - “Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjili Sıcak Hava Motoru (Stırlıng) İle Elektrik Üretimi”  isimli TÜBİTAK Ar-Ge Projesini tamamladı. 
2015- “Üst Düzey Ses Kontrollü LED Aydınlatmalı Ameliyat Tavan Lambası Projesi” isimli TÜBİTAK Ar-Ge Projesi devam etmektedir. 
2015- “Üst Düzey Ortopedi-Beyin ve Genel Cerrahi Ameliyat Masası Projesi” isimli TÜBİTAK Ar-Ge Projesi devam etmektedir.
ÜYE OLDUĞU STK (Sivil Toplum Kuruluşları)
-  MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği; Üyesi 
-  ASO (Ankara Sanayi Odası);  Meclis Üyesi
-  OSTİM Medikal Kümelenmesi; Başkan Yardımcısı 
-  OSBÜK- Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu ; Temsilci
-  UMUD Uluslararası Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği; Dernek Başkanı 
-  SAYED Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği
 

Board Chairman’s Social Media Accounts


Facebook

 


Twitter

 


LinkedIn